Výhra na půdě nováčka soutěže

04.10.2020 20:12

AFK Pečky B - Ratboř       0:5      poločas: 0:1          branky: 2x Vohnický, Mbemba, Kovařík, Gembiczki

rozhodčí: Sedláček

Sestava : Jeřábek - Beran, Biško, Kemza, Adámek M. - Uher /46. Kovařík/, Kesner, Mbemba / 78. Kratochvíl/, Brant / 58. Brtník/ - Vohnický, Gembiczki

Sedmé kolo okresního přeboru nás poslalo k nováčkovi soutěže, na půdu mužstva AFK Pečky. V tomto utkání jsme chtěli už konečně přivézt 3 body z venkovního zápasu. Od úvodního hvizdu sudího Sedláčka naši chlapci drželi míč na svých kopačkách. Pomalu jsme se dostávali na dostřel domácí branky. První šanci měl hlavou Kesner, jeho pokus domácí gólman kryl. Po několika přihrávkách a kombinací z naší strany se dostává do úniku Gembiczki, bohužel jeho ránu chytá opět domácí brankář / určitě se dala jeho akce vyřešit jinak/. Domácí se dostávali na naši polovinu pouze ojediněle. První branka zápasu padla po dalekonosné střele Mbemby, domácí brankář byl v tu chvílí pouze v roli diváka – 0:1 Na řadu přicházelo spousta závarů ve vápně domácích, nám se bohužel nedařilo přesně zamířit. V posledních minutách prvního poločasu nás domácí ohrozili střelou z rohu velkého vápna, balon mířil naštěstí do tyče. Do druhé poločasu jsme tak šli s náskokem jedné branky, ikdyž jsme měli spoustu dalších šancí. Druhé dějství naši chlapci začali opět aktivně, po kombinaci se dostává ke střele Kesner, který trefuje pouze tyč. Další střelou se prezentoval Gembiczki a Kovařík. Stále jsme se více tlačili před domácí svatyni. To byla voda na mlýn. Kemza po sólu přes polovinu hřiště nachází krásnou přihrávkou Gembiczkého a ten už se nemýlil! – 0:2. K další střele se dostává Kesner po přihrávce Kovaříka, ale z jedné trefuje domácího brankáře. Domácí byly v druhé polovině aktivnější, ale naši borci je víceméně k ničemu nepouštěli. Našeho brankáře Jeřábka ohrozila pouze standartní situace, kdy střela domácího hráče těsně míjí naši branku. To bylo ze strany domácích borců vše. Třetí zásah do domácí sítě přišel záhy. Trasa Mbemba – Kesner – Kovařík, který dává míč po vyšachování domácí obrany do prázdné branky – 0:3. To domácí položilo. Další branku vstřelil Vohnický, jeho nepovedený centr zapadl do domácí sítě počtvrté, když hledal ve vápně bombarďáka Brtníka – 0:4. Vohnický se namlsal a po samostatném sólu, kdy si udělal z domácí obrany kuželky přidává pátou branku – 0:5. Zápas tak končí, konečně přivážíme do Ratboře body z půdu soupeře.