Ratboř splnila povinnost. Porazila poslední tým

13.10.2012 20:40

Ratboř – Brandýs/ Boleslav 2:0

Ratboř – Fotbalisté Ratboře opět ukázali, že jsou po právu brány za černého koně I. B třídy. Proti poslednímu Brandýsu zaznamenali již své páté vítězství, které je nadále drží na čelních pozicích.

„Dnes jsem víc spokojený s výsledkem, než s předvedenou hrou. Ale za výkon ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili," uvedl trenér Ratboře Vladimír Pěkný.
„Tím, že jsme minulý zápas vyhráli na půdě vedoucího mužstva, jsem měl před zápasem obavy z podcenění soupeře. První poločas také mé obavy potvrdil. Hosté nás přehrávali rychlostí, pohybem a jediné co nás zachránilo, bylo neproměňování šancí hostí. I když i my jsme měli v 5. minutě gólovou šanci. Chábera ale zakončoval slabou střelou, kterou brankář zlikvidoval. Hosté měli dvě gólovky v 19. a 25. minutě, kdy nás podržel skvělými zákroky brankář Lebeda," podotkl Pěkný.
Jeho tým rozhodl o své výhře ve druhé půli. Nejprve se trefil Brtník, po něm Švarc.
„Do druhého poločasu jsme po dost ostrém vyříkání v kabině nastoupili s tím, že zápas vyhrajeme. Zlepšili jsme pohyb, práci na míči, proměňování šancí. Nejprve Brtník prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Pak jsme se dostali do dvou čistých gólových šancí Brtníka a Hoška, ale brankáře hostí jsme nepřekonali. Prosadili jsme se až dvacet minut před koncem, kdy kopal rohový kop Švarc a jeho centr skončil v síti. Od té doby jsme zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce," oddechl si Pěkný.
„Jsem přesvědčený, že hráči soupeře v prvním poločase podcenili, což se nám mohlo vymstít. Po přestávce odvedli hoši poctivý výkon odměněný dvěma brankami," dodal.
Branky: 53. Brtník, 70. Švarc. Rozhodčí: Košťálek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Ratboř: Lebeda – Skopec, Kemza, Hošek, Hovorka – M. Dolejš, P. Dolejš, Švarc, Gembiczki (62. Chvalovský) – Brtník, Chábera.